Czym się cechują tak popularne dzisiaj tekturowe opakowania.

Tektura i papier są niezwykle powszechne, zarówno przy niewielkich pudełkach jednostkowych, jak i w przypadku opakowań zbiorczych. Posiadają one liczne zalety, przez co stanowią doskonałą alternatywę dla plastików i folii.

kombajn

Autor: Martin Pettitt
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim mają na tyle dużą wytrzymałość, że bardzo dobrze chronią towary podczas magazynowania i transportu. Mimo że papier kojarzy się z tym, że jest delikatny, to na opakowania tekturowe stosuje się jego specjalne odmiany, które naprawdę dużo mogą wytrzymać ( na ). Przeważnie używana jest do tego celu mocna tektura, posiadająca odpowiednią strukturę przestrzenną, gwarantującą z jednej strony mały ciężar a z drugiej odpowiednią wytrzymałość. Falista struktura jest produkowana w różnych odmianach, dzięki czemu wykonywać z niej można zarówno nieduże pudełka, jak również duże kartony.
tektura falista

Źródło: pixabay.com
Dużą zaletą tekturowych opakowań jest ich lekkość i możliwości wygodnego składowania. Dzięki temu da się większą ich ilość trzymać na niewielkiej powierzchni, a w razie potrzeby złożyć w gotowe pudełko. Da się także na nich łatwo i szybko wykonać różne nadruki, przez co opakowania takie będą zwyczajnie ładniejsze (). Niewątpliwie zaletą tego materiału jest również cena, a także to, że jest on bardzo przyjazny dla przyrody, w przeciwieństwie przykładowo do plastików.

Jednak tektura (foliarka ręczna) ma również kilka wad, o jakich należy pamiętać w czasie jej używania. Po pierwsze jest łatwopalna, więc należy uważać z nią przy ogniu, a poza tym szybko wchłania wilgoć, więc nie nadaje się do stosowania na zewnątrz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*