Co jest najlepsze do transportu delikatnych sprzętów?

Wiele nabywanych poprzez nas rzeczy jest zapakowana w jakąkolwiek folię lub chociażby w tekturowe pudełko. Nie zastanawiamy się jednak jaki wpływ na przyrodę będą posiadały tego typu opakowania po pozbyciu się ich ani z czego w ogóle były one wykonane.
Na ogół rzeczy o znaczniejszych rozmiarach są zapakowane w jakiś karton.

tektura falista

Autor: GAVIN
napięcie

Autor: Jim Bowen
Źródło: http://www.flickr.com
Użyta do jego konstrukcji tektura falista może być złożona z paru warstw tektury, z których centralny jest celowo falisty ( Producent).

Jeżeli interesuje Cię ten wpis, to bez ociągania kliknij tutaj oraz zobacz ponadto inny równie zajmujący news folie budowlane.

Nadaje to temu kartonowi bardziej znaczącą gibkość oraz wytrzymałość na wgniecenia. Tego typu tektura falista służy przecież do transportu towarów czasami na bardzo znaczne dystanse. W przewożących je samolotach, okrętach czy tirach może dojść do różnorodnych wstrząsów oraz uszkodzeń. Tego typu tektura falista powinna zostać na to wszystko odpowiednio przygotowana. W przeciwieństwie od toreb z folii czy z plastiku, tektura falista przynosi pomocniczą amortyzację w przypadku wstrząsów lub wgnieceń. To bardzo istotne, jeśli transportowany jest jakikolwiek w większym stopniu delikatny sprzęt, np. informatyczny.

Wie o niniejszym doskonale wszelki producent opakowań tekturowych. Przeto też przygotował specjalny system, według jakiego składa się poszczególne płaty kartonu w nawet przykładowo siedmiu płatach (). Dzięki temu towary w nich transportowane z pewnością dojadą do odbiorcy bez uszkodzeń. Poza tym wszelki producent opakowań tekturowych posiada w swojej palecie pudła w różnych rozmiarach.

Są oczywiście pewne standardy, lecz pudła z tektury falistej mogą być również tworzone na jakiekolwiek konkretne zlecenie. Wielokrotnie bowiem takowy producent opakowań tekturowych współdziała z fabrykami zmywarek, lodówek czy telewizorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*