Dlaczego papier jest tak bardzo popularnym materiałem na opakowania, czym się charakteryzuje tektura falista.

Jednym z najczęściej stosowanych od lat surowców przy produkcji opakowań jest papier. Tego typu opakowania są niezwykle powszechne w produkcji, handlu czy dystrybucji, a dostępnych na rynku jest ich tysiące rodzajów.

siedzisko

Autor: Stefan Hamiga
Źródło: Paged Meble
W zależności od potrzeb papierowe opakowania mogą mieć formę kartonów, pudełek lub arkuszy o zróżnicowanej grubości, najczęściej także odpowiednią szatą graficzną. Opakowania pełnią bardzo ważną rolę przy sprzedawania wielu produktów, gdyż w wielu przypadkach to na nie właśnie klient w pierwszej kolejności spogląda. Z tego też powodu kładziony jest bardzo duży większy nacisk na ich parametry, a wiele firm na własne, sprecyzowane oczekiwania, jakich producent (zobacz nowoczesne wlaczniki swiatla) opakowań tekturowych będzie się musiał trzymać. Dotyczą one między innymi kolorystyki, kształtu i wytrzymałości (znajdź producenta opakowań tekturowych).

Jednym z najczęściej stosowanych odmian papieru do produkcji opakowań jest tektura falista – (więcej o tekturze). Ze względu na jej sztywność, wytrzymałość i lekkość jest powszechnie wykorzystywana do produkcji różnej wielkości kartonów. Często owija się nią także sprzęt RTK, AGD czy inne większe przedmioty, ponieważ doskonale chroni przed przypadkowymi uszkodzeniami. Tektura ma jeszcze jeden duży plus, to znaczy to, że używać jej można wielokrotnie, dopóki nie zostanie zniszczona.

Dzięki temu można znacznie przyoszczędzić na kosztach związanych z pakowaniem, a jednocześnie zagwarantować trwałe, solidne zabezpieczenie. Tektura falista wytwarzana jest w wielu różnych rodzajach i grubościach, przez co można ją bardzo wszechstronnie wykorzystywać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*