
Pojemniki na paliwo (ważny link) umożliwiają zakup większej ilości płynu co nierzadko wiąże się z jego korzystniejszą ceną. Poza tym są to pojemniki o niesłychanie prostej obsłudze, odporne na uszkodzenia mechaniczne a także działanie czynników atmosferycznych.
Zbiorniki na paliwo z reguły są projektowane oraz wykonywane w ten sposób, aby posiadały gwarancję niezawodności oraz nie pochłaniały zbyt wielu robót naprawczych w trakcie ich użytkowania. Wskutek tego ich producenci obłożeni są wieloma ograniczeniami i muszą spełnić mnóstwo złożonych wymogów bezpieczeństwa.

Jeśli wyjątkowo zależy nam na bezpieczeństwie powinno się zainwestować w zbiorniki ekologiczne, bądź innymi słowy zbiorniki dwupłaszczowe. Dzięki użyciu w nich układu podwójnych ścian są doskonale zabezpieczone przed szansą wycieku i dostępem nieupoważnionych osób. Zbiorniki dwupłaszczowe są również bardziej odporne na wpływ elementów pogodowych oraz wyposażone w specjalne zawory (rekomenduję mercor zawory odcinające) zabezpieczające przed przepełnieniem. Ekologiczne zbiorniki na paliwo – jak większa część zbiorników służących do magazynowania pokrewnych materiałów – wymagają specjalnych certyfikatów.
Beczki na wodę są przeznaczone zarówno do magazynowania wody pitnej, jak i popularnej deszczówki. Woda pitna magazynowana w takich zbiornikach stosowana jest w celach spożywczych iż w gospodarstwach rolnych. Za to pojemniki na deszczówkę umieszczane są na ogół pod rynnami, aby woda z nich spływająca nie zalewała obszaru posesji. W dzisiejszych czasach osiągalne na rynku beczki na wodę są niezmiernie trwałe oraz odporne na uszkodzenia mechaniczne a także oddziaływanie czynników atmosferycznych. Można je przechowywać zarówno w środku, jak i na zewnątrz pomieszczeń gospodarczych.