Założyłeś firmę, która z każdym dniem lepiej sobie radzi i poszukujesz dla niej nowego miejsca na siedzibę – sprawdź, gdzie warto ją ulokować

Gdy PRL odszedł w niepamięć, a na rodzimym rynku zaczął rozwijać się kapitalizm, powołano do życia mnóstwo firm, które chciały zacząć działalność na naszym obszarze. Co ważne – nie tylko polskich firm, lecz także tych zagranicznych. To wszystko sprawiło, że Polska zaczęła rosnąć w siłę, a przedsiębiorstwa zarówno te istniejące, jak i nowe, rozpoczęły przychylniej myśleć o starcie. Trzeba jednak było napisać ofertę, która skusi inwestorów.

inwestycje budowlane

Autor: Taras Kalapun
Źródło: http://www.flickr.com/photos/xslim/308450382/

Stąd wiele miejscowości wyznaczyło specjalne strefy, wystawiło tereny pod inwestycje, czy powołało tego typu miejsca jak centrum przemysłowe; zobacz nieruchomości dla biur. Celem było namówić firmy, sprawić, iż zaczną płynąć do Polski bardziej chętnie. Czy się sprawdziło? Absolutnie tak. Tereny pod inwestycje sprzedawały się w oka mgnieniu, a miasta nadal poszukują nowych, by móc je pokazać. Co ważne – w obecnych czasach w znacznym stopniu także rodzimym przedsiębiorstwom. Sprzedaż takich terenów to duży zysk dla gmin, a także nowe miejsca pracy dla obywateli. Zysk okazuje się więc obopólny.

Jeżeli ten tekst jest dla Ciebie ekscytujący, sprawdź naszą informację (https://www.iw-tom.pl/wynajem/) opisującą podobny temat. Prawdopodobnie ona również Cię zainteresuje.

A czym w gruncie rzeczy jest park przemysłowy? To miejsce, skupiające mnóstwo niedużych i średnich firm (największe mają na swym obszarze kilkaset przedsiębiorstw z kilkudziesięciu branż). To biura, magazyny, powierzchnie produkcyjne, ziemie pod inwestycje. W tej chwili w RP praktycznie w każdym województwie mieści się minimum 1 taki park (najwięcej zlokalizowanych jest na Śląsku). To świadczy o ogromnym potencjale i błyskawicznym rozwoju przedsiębiorstw, które chcą zaistnieć na polskim rynku.

budowa

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Każde miasto poszukuje i stara się wyodrębnić tereny, które później można byłoby zaoferować inwestorom. Dzięki tego typu ruchom zyskuje nie jedynie gotówkę w kasie, lecz też prestiż oraz tytuł miasta otwartego dla firm. I choć znajdują się w Rzeczypospolitej Polskiej osoby, sądzące, iż takie tereny powinny służyć do rozwoju jedynie rodzimym firmom, trzeba zauważyć, iż przenoszenie produkcji do Polski przez europejskich gigantów, to tak – oszczędność dla nich, lecz i zysk dla wielu polskich obywateli, którzy zaczynają etat w nowoczesnych fabrykach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*