Odbiór lokalu od dewelopera

Po zakończeniu budowy nadchodzi czas na odbiór techniczny zbudowanego dla nas gniazdka. Wykrycie, zanotowanie i obowiązek dewelopera do naprawy odkrytych wad i niedoróbek, uratują nas przed ponoszeniem dodatkowych kosztów po wprowadzeniu się do lokalu. Podczas odbioru mieszkania od dewelopera, kupujący ma prawo poddać próbie zgodność gniazdka z klauzulami, jakie zostały napisane w umowie z deweloperem.

Nowy blok mieszkalny

Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com
Jak przebiega Odbiór mieszkania od developeraWskazane jest taki odbiór zrealizować starannie, by wydobyć możliwe defekty mieszkania, a także dysonanse z zapisami umowy. Na spotkanie z przedstawicielem dewelopera można i warto przyprowadzić fachowca. Odbiór mieszkania od dewelopera należałoby wykonać się w ciągu dnia, jak mieszkanie rozjaśnione jest światłem naturalnym. Dzięki temu wiele łatwiej zauważyć jakiekolwiek niedoskonałości.

W umowie zakupu, zawsze sprecyzowany jest dokładna wielkość mieszkania.

Odwiedź moje www (http://www.leaderlogistics.pl/logistyka-kontraktowa/). Tu znajdują się jedynie najlepszej jakości produkty. Jeżeli będziesz miał jakiekolwiek pytania, to z chęcią pomożemy.

Jest to wyznaczane na podstawie projektu, bowiem mieszkania często wyprzedawane są jeszcze w procesie budowy budynku mieszkalnego. W toku przyjęcia technicznego, warto dokładnie zmierzyć całkowity metraż, czy zgadza się z takim zapisanym w umowie. Umowa deweloperska wielokrotnie wyznacza też standard wykończenia mieszkania. Rozwiązania gorszego gatunku powodują żądania ze strony nabywcy o wymianę zgodną z umową, albo spadek ceny lokalu.

Kiedy zaakceptujemy, że surowce spełniają napisane w umowie standardy, powinno się stwierdzić także, czy żadne szczegóły nie zostały uszkodzone w procesie budowy. Specjalną obserwację należy zwrócić na okna, drzwi i podłogi, a również baterie w toalecie i kuchni.

Mieszkanie – odbiór techniczny
Należy sprawdzić funkcjonowanie wszelkich szczegółów instalacji elektrycznej, włączników, gniazdek, elementów oświetlenia. Powinno się również sprawdzić, czy mury posiadają właściwy kierunek pionowy i poziom, a także czy podłogi nie posiadają niewidocznych dla oka nachyleń. Kolejny szczegół, który należy sprawdzić to wentylacja. Odpowiednie odprowadzanie powietrza jest wyjątkowo ważne w łazience i kuchni. W procesie odbioru mieszkania od dewelopera przygotowuje się raport, w którym odnotowuje się każde rozdźwięki z umową, projektem mieszkania i wzorcem wykończenia. Prześledź informacje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*