Parę słów o typach kominów i ich zastosowaniu w budownictwie obiektów przemysłowych.

Kominy stanowią integralny element krajobrazu wielkich miast miejskiego|industrialnego krajobrazu|panoramy miejskiej. Ich strzeliste sylwetki widać już z oddali, a te charakterystyczne bywają często traktowane jako konkretnych zakładów produkcyjnych.

Mniej więcej tyle na temat kominów laik wiedza o kominach każdego amatora. Warto ją trochę rozszerzyć. Kominy przemysłowe dzielą się na trzy główne typy: przemysłowe, spalinowe i wentylacyjne – producent kominów przemysłowych. Pierwsze z nich, które bywają również nazywane kominami dymowymi, służą odprowadzaniu produktów palenia drewna, węgla i innych materiałów. Drugi typ wykorzystuje się do wypuszczania gazów powstających w trakcie określonych procedur produkcyjnych.Trzecie montuje się, by usuwać z pomieszczeń fabrycznych zanieczyszczone powietrze. Kominy przemysłowe wykonywane są z różnorodnych materiałów.

Wysoki komin

Autor: Karen Mardahl
Źródło: http://www.flickr.com
W ofertach firm zajmujących się ich budową możemy znaleźć kominy stalowe, stalowo-ceramiczne czy żelbetowe, a każdy z nich ma jeszcze swoje podtypy. Choć wybór właściwego dla naszej (poznaj najlepsze oferty na kador relokacja fabryk) rodzaju komina powinniśmy zostawić fachowcom, warto dowiedzieć się, czym różnią się od siebie poszczególne typy i czego można się po nich spodziewać. Kominy ceramiczne możemy spotkać przede wszystkim w nowszych budynkach. Ze względu na szybszy czas wykonania i swoją wszechstronność doskonale sprawdzają się one domach rodzinnych, które ogrzewane są przy pomocy pieców spalinowych na różne typy paliwa. Kominy murowane z kolei wykorzystywane są do usuwania spalin z typowych pieców kaflowych, kotłów na koks i węgiel oraz kominków. Kominy stalowe przemysłowe z wyglądu przypominają błyszczące rury, a znajdziemy je na większości fabryk i zakładów produkcyjnych. Kominy stalowe cechują się niezwykłą łatwością montażu oraz względnie niewielką wagą. Powstają z uprzednio przygotowanych elementów, które łączy się ze sobą już na placu budowy, a służą do odprowadzania spalin z kotłów kondensacyjnych i gazowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*