Testy A/B a testy penetracyjne w kontekście jakości

Test jakości obecnie jest rzeczą codzienną. Auta, kosmetyki oraz wiele innych rzeczy na co dzień przechodzą setki testów mających związek z nakreśleniem ich jakości.

badania penetracyjne

Autor: Roger Blackwell
Źródło: http://www.flickr.com
Szczególnie natomiast badaniom nazywanym A/B poddawane są różnorakie wersje stron online.
pudełko

Autor: KNAUF
Źródło: KNAUF

Jedną z sposobów przeprowadzania kontroli jakościowej są testy porównawcze. Można znaleźć wielorakie definicje testów porównawczych, lecz jest to metoda naukowa. Wiąże się ona z kontrolowanymi oraz przypadkowymi eksperymentami. Przeprowadza ją z reguły osoba o obiektywnej ocenie. Testy porównawcze to inaczej porównanie co najmniej dwóch identycznych spraw – z przykładu – modeli samochodów, sporo więcej zobaczysz na www. Co ważniejsze, testy są zależne od poddawanych im przedmiotów. W związku z tym, zależnie od kwestii, różnorakie są ich główne zadania. Test A/B natomiast polega przede wszystkim na porównaniu dwóch wersji stron online. Głównym jego obowiązkiem jest wybranie najlepszej wersji, która będzie w stanie spełniać postawione przed nią zadania. Dzięki testom porównawczym można szybko i łatwo podjąć decyzję.
Badania penetracyjne > badania penetracyjne mają różnorakie techniki. Są to jednak najstarsze testy w kategorii nieniszczących materiałów metalowych oraz niemetalowych. Ich głównym celem jest wykrycie defektów oraz uszkodzeń powierzchniowych, takich jak pęknięcia, porowatości, nieszczelności albo rozwarstwienia.

Dodatkowo, przy pomocy badań penetracyjnych można testować między innymi materiały ferromagnetyczne, których nie można badać techniką magnetyczną -> polecana strona. Wszystko jednak jest zależne od warunków temperatury i czułości testu, która jest wcześniej zakładana. Najczęściej są stosowane w przemyśle.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*