Nowoczesne urządzenia i maszyny, o jakich większość z nas nigdy nie usłyszy.

Współczesna technika może zadziwić bardzo dużą liczbą oryginalnych urządzeń i maszyn. O większości z nich wielu z nas nawet nie będzie miało okazji usłyszeć, bo albo są wykorzystywane w zakładach przemysłowych, albo przy jakiś specyficznych czynnością. Do tych ostatnich zalicza się na przykład laser co2, będący ulubionym narzędzie dermatologów.

Wykorzystywany on jest do trwałej regeneracji naskórka, pomagając w syntezie nowego kolagenu i dając tym samym efekty odmłodzenia. Bardzo dobrze radzi sobie także ze zmarszczkami i bliznami, stosowany jest także do redukcji różnego rodzaju przebarwień i plam. Lasery te dość często spotykane są w gabinetach kosmetycznych i dermatologicznych, lecz co ciekawe, wiele pacjentek nie ma bladego pojęcia, że

technologia laserowa

Autor: Barta IV
Źródło: http://www.flickr.com

takim czymś robi się zabiegi – czym jest laser co2?. Z pewnością hasło laser padnie gdzieś po drodze, bo sugeruje to technikę i nowoczesność, ale szczegółów jego funkcjonowania dowie się jedynie niewielka grupa osób. Dla każdego innego liczyć się będą przede wszystkim efekty jego działania, a nie to, jak i z czego go zbudowano.

Analogiczna sytuacja panuje w wielu innych dziedzinach. Drukarki i plotery są ogólnie dostępne i używane nie tylko w biurach, ale prywatnych mieszkaniach. Jednak już mało kto będzie wiedział, że jest pewna maszyna nitonakrętki do obróbki styropianu i różnego rodzaju tworzyw tego typu. Jeśli zwykła osoba musiałaby coś wyciąć ze styropianu, to zapewne wzięłaby nóż albo jakieś inne naostrzone narzędzie. Natomiast ploter termiczny operuje przy pomocy rozgrzanego drutu, po prostu topiąc tworzywo. Pozwala to na wykonywanie skomplikowanych figur przestrzennych z ogromną precyzją, w zależności od modelu nawet do kilku metrów długości.

Tego typu plotery są używane przeważnie w najróżniejszych agencjach reklamowych i firmach które się zajmują produkowaniem elementów ze styropianu, więc w domu czy biurze raczej się ich nie spotka. Tego typu sprzętów i urządzeń, o których większość z nas nigdy się nie dowie, jest jeszcze ogromna ilość. Można jednak zobaczyć efekty ich pracy, które czasami są rzeczywiście spektakularne i niezwykłe – dowiedz się więcej o ploterze termicznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*