Jak wybrać blachy trudnościeralne Hardox?

Do najbardziej znanych rodzajów ścierania zalicza się ścieranie ślizgowe i uderzeniowe. Cząstki ścierne uwięzione są w wąskiej szczelinie między dwoma sztywnymi powierzchniami – wytwarzają ścieranie zw.z zgniataniem, które jest jednym z typowych rodzajów ścierania. Każdy materiał jest specyficzny i w innym stopniu przyczynia się do powstawiania uszkodzeń związanych z określonym rodzajem ścierania. Twardość to właściwość, która zapewnia świetną ochronę przed zużyciem w czasie całego okresu eksploatacji blach Hardox.

Twardość zmniejsza zużycie, gdyż krawędzie materiału ciernego mają trudności z wrzynaniem się w ciężką powierzchnię. Twardość nie jest tylko powierzchniowa, lecz cechuje całą strukturę materiałów Hardox. Recycling, w tym fragmentacja odpadów, stawia duże wymagania przed sprzętem.

Zależnie w związku z tym od natężenia płynącego prądu, w plazmie można rozróżnić różnorakie stany. Jeden z nich odznacza się tym, iż przy bardzo małym natężeniu prądu nie widać żadnego światła. Kolejny, już przy zwiększonym natężeniu prądu plazma wytwarza światło, a kiedy natężenie prądu będzie większa aniżeli graniczna wartość to powstaje łuk elektryczny. W takim momencie możemy przystąpić do łączenia elementów plazmą. Wtedy staje się możliwe plazmowe cięcie blach. Cięcie plazmowe polega na topieniu i wyrzucaniu spawanego surowca z otworu cięcia bardzo mocno skoncentrowanym łukiem plazmowym elektrycznym. Posiada on dużą energię kinetyczną.

Blacha metalowa

Autor: José Ramón Polo López
Źródło: http://www.flickr.com

Stal trudnościeralna Hardox Extreme to powszechnie znana i ceniona stal na świecie. Wyjątkowe własności tych blach polegają na:bardzo dobrych właściwościach wytrzymałościowych i optymalnych tolerancjach wykonania pomimo twardości. Blachy Hardox można przycinać, używając techniki cięcia na gorąco oraz na zimno. Sposób cięcia na zimno, to cięcie strugą wodno-ścierną, przycinanie, piłowanie.

Metoda na maty stanowiskowe gorąco to cięcie tlenem, plazmowe cięcie blach oraz cięcie laserem.

Docięte blachy można wiercić, gwintować, frezować, ale i zwijać do różnych kształtów na przykład kręgów, rur tudzież lejów itp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*