Podajniki kubełkowe – ich konstrukcja, wykorzystanie i zasada funkcjonowania

Przenośniki kubełkowe posiadają teraz zastosowanie w wielu przeróżnych branżach. Stosuje się je między innymi w przemyśle chemicznym, rolniczym albo spożywczym. Przenośniki kubełkowe wykorzystuje się do pionowego przemieszczania materiałów ziarnistych i sypkich, z pewnością są one sporym ułatwieniem w toku każdej pracy.

konstrukcja

Autor: AMB Brescia
Źródło: http://www.flickr.com

A z czego tworzy się podajnik kubełkowy (tutaj podajnik kubełkowy do zboża od promus.katowice.pl) oraz jaka jest jego reguła funkcjonowania? Podajnik kubełkowy składa się z tak zwanych segmentów rurowych, jakie są powiązane za pośrednictwem specjalnych śrubowych połączeń. Segmenty rurowe w podajnikach kubełkowych charakteryzują się prostokątnym przekrojem. Ilość segmentów rurowych stosowanych w podajnikach jest przeróżna, ponieważ zależy od konkretnych czynników, takich jak na przykład wysokość podnoszenia.

Wewnątrz segmentów rurowych znajdują się specjalne kubełki, jakie poruszają się precyzyjnie z ruchem wskazówek zegara. Jest to tak zwany pas pędny podnośnika, jaki realizowany jest z solidnego i mocnego materiału. Nadzwyczaj znaczące jest to, żeby materiał ten był odporny na rozciągnie, wskutek tego zwykle do podajników kubełkowych użytkuje się materiał wieloprzekładowy, który charakteryzuje się nadzwyczaj dużą trwałością – od EP630 do EP800. Jak już nadmieniliśmy najpierw za pomocą podajników kubełkowych możliwe jest przenoszenie różnorodnego rodzaju materiałów.

Konstrukcja metalowa ze sprężyną

Autor: taymtaym
Źródło: http://www.flickr.com
W zależności od tego dobiera się kształt oraz wymiary kubełka, dzięki czemu możliwy jest nieskomplikowany, prędki a także bezpieczny transport (zobacz transport paletowy) towarów. Kubełki są realizowane z materiałów przeróżnych między innymi w toku ich produkcji wykorzystuje się takie materiały, jak na przykład stal tłoczona, poliamid, polietylen czy też mnóstwo innych materiałów trudnościeralnych. Dzięki temu kubełki są wyśmienite oraz trwałe w stosowaniu. W Necie możesz dziś znaleźć więcej informacji na temat podajników kubełkowych, bez trudu odkryjesz także ofertę wielu różnych firm, jakie zajmują się realizacją tych urządzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*