Czym jest kreda traserska i w których miejscach się ją stosuje?

Wybór kredy traserskiej zdaje się być błahy – jeśli jest widoczna, to ma już wszystko to, co trzeba. Przy czym niestety nie do końca.
Czasem nawet najprostsze narzędzia czy też akcesoria mogłyby skrywać pewnego rodzaju sekrety, których poznanie sprawia, że praca – zatem jeżeli nie jest ona miła – to na pewno jest mniej skomplikowana.

szkło - widok

Autor: Guilhem Vellut
Źródło: http://www.flickr.com
Kreda traserska w niczym nie przypomina takiej znanej ze szkół. Tego typu kreda nie mogłaby być praktyczna w robotach budowlanych. Jakkolwiek jednak, gdyby za definiowanie takiej kredy zabrał się chemik, to wcale ogromnej różnicy by nie zauważył. Kreda traserska to mieszanina węglanu wapnia i pigmentów.

Wiedz, że możesz znaleźć informacje na omawiany temat, więc kliknij w odsyłacz oraz przeczytaj tu (https://prezero.pl/) wiadomości, które będą Ci niezbędne.

Oferowana jest w różnej wielkości buteleczkach, mimo tego, że nie jest płynem.. Kreda traserska jest używana do przenoszenia wymiarów z planu na eksponaty rzeczywiste, tak samo, jak wszelkie odmienne urządzenia traserskie. Tyle najkrótszej definicji.

kreda

Autor: Stan Dalone
Źródło: http://www.flickr.com
Zazwyczaj stosuje się ją do kopiowania linii określonej sznurkiem traserskim i zależnie od typu, może być używana we wnętrzach lub na zewnątrz budynków. Wybór kredy traserskiej nie jest szczególnie skomplikowany, przy czym trzeba wiedzieć, od czego rozpocząć. A zacząć trzeba od rzeczy oczywistej. Pierwsza z nich to pojemność. Kredy traserskie do nabycia są w buteleczkach o objętości od trochę przekraczającej 100g do półtora kilograma. Posługiwanie się większymi byłoby zwyczajnie zbyt kłopotliwe. Im mniejsza jest kreda, tym mniejszą ilość linii można nanosić, zatem należy potrafić wyznaczać złoty środek między efektywnością a ergonomią. Następną znaczącą kwestią jest odcień kredy. W przypadku kredy traserskiej odcienia nie można dobrać pod względem upodobań estetycznych.

Kreda czarna i w kolorze białym są przeznaczone do stosowania w środku domów, z kolei kreda czerwona oraz w kolorze niebieskim – na zewnątrz domu. Tej reguły utrzymuje się duża część wytwórców, a wyjątki, w jakich kreda traserska czerwona wykorzystywana jest jedynie do wnętrz, jest mało.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*