Jakie produkty wytwarzają takie firmy jak odlewnie?

Technika odlewania opiera się na tworzeniu produktów o bardzo konkretnych kształtach oraz parametrach w skutek wypełniania gotowych uprzednio form ciekłym metalem.
Elementy systemu wlewowego najczęściej są odcinane, a następnie ponownie przetapiane.

panorama - Auto

Autor: JOHN LLOYD
Źródło: http://www.flickr.com
W praktyce odlewniczej najbardziej istotne są dwie sprawy. Chodzi o przyrządzenie ciekłego stopu i o przygotowanie formy. Najistotniejszym wyzwaniem jest właściwe opracowanie technologii tak wykonania z ciekłego stopu, jak i zrobienia właściwych form, mając na uwadze sprawy technologiczne, ekologiczne czy też finansowe. Są przedsiębiorstwa, które robią odlewy aluminiowe dla potrzeb rolników, branży motoryzacyjnej, przemysłu maszynowego czy też stoczniowego. Odlewnia metali funkcjonuje w tego typu dziedzinach jak odlewy dla rolnictwa, zatem odlewy części traktorów lub elementów do urządzeń wykorzystywanych w rolnictwie, odlewy dla motoryzacji, czyli elementy układów podwozia, odlewy wałków, kół czy też łączników.
Pojemniki plastikowe na piasek i sól

Autor: KINGSPAN Environmental
Źródło: http://kingspanenviro.pl
Wykonywane są również odlewy form do zalewania materiałów czy też gum albo odlewy kokilowe, czyli formy produkowane zgodnie ze specyfikacją klientów.

Jeśli ten temat Cię zaintrygował, to na pewno zainteresuje Cię również nowa treść (https://www.bys.pl/aktualnosci/odbior-odpadow-komunalnych-z-nieruchomosci-niezamieszkalych-w-warszawie) na omawiane zagadnienie, ponieważ również posiada ciekawe informacje.

Robi się również odlewy z form piaskowych, czyli odlewy z modeli wykonanych z drewna, odlewy z form gipsowych, silikonowych albo odlewy gipsowe. Poza tym takie przedsiębiorstwa wykonują także okucia odlewane, zatem mechanizmy z aluminium, okucia konstrukcyjne odlewane, odlewy na potrzeby prac budowlanych, zatem rury aluminiowe albo części elewacji z aluminium i obudowy aluminiowe czy też aluminiowe formy do opon lub odlewanie form bieżnika.

Tego typu podmioty wykonują poza tym tuleje grubościenne odlewane, odlewane wałki oraz walce, odlewane koła napędowe, wałki wykonane z aluminium, korpusy odlewane czy też płyty metalowe. Tego typu odlewnie wykorzystują stopy odlewnicze z aluminium w postaci gąsek dwudzielnych. Jest również możliwość wytwarzania stopu z norm PN, EN oraz DIN bądź na zamówienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*