W jaki sposób wybrać odpowiedni kompresor do swych potrzeb?

Sprężarki powietrza, czyli kompresory, są stosowane od ponad stu lat oraz mają dla siebie zastosowanie w znacznej liczbie dziedzin. Jednym z powodów ich wielkiej popularności jest to, że powietrze jest bardzo elastycznym, bezpiecznym, wygodnym i czystym przekaźnikiem energii.
Narzędzia te przeszły już niezwykle długą drogę swego rozwoju technologicznego i stały się w taki sposób skuteczne i idealne w większości różnych zastosowań, przy których są one wykorzystywane.

pneumatyka

Autor: Hans Fransen
Źródło: http://www.flickr.com
Podobnie jak w wypadku innych narzędzi, urządzenia pneumatyczne i sprężarki, które je napędzają, mają oszczędzać czas i pieniądze przy jakimkolwiek wykonywaniu zadania. Większość przyrządów oraz sprzętów wykorzystywanych w takiej gałęzi jak pneumatyka jest coraz lepsza i zazwyczaj lżejsza od typowych narzędzi elektrycznych. Urządzenia pneumatyczne są stosowane w niemalże jakimkolwiek sektorze przemysłu, bądź też usług zaczynając od przemysłu lotniczego, motoryzacyjnego, a kończąc na przemyśle spożywczym, stomatologicznym czy też tekstylnym.
UE

Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com
lody

Źródło: pixabay.com
Z tego też powodu czasami niełatwo zdecydować się na właściwy sprzęt dla własnych aktualnych potrzeb.

Przeczytaj ten oryginalny materiał, a upewnisz się, że zawarte tam informacje są niesamowicie interesujące, ponieważ to ta sama tematyka, co w tym poście.

Duża część przyrządów i sprzętów zasilanych sprężonym powietrzem potrzebuje określonego minimalnego ciśnienia do prawidłowej pracy. Przy za niskim ciśnieniu, urządzenia te mogą w ogóle nie funkcjonować lub pracować w powolnym tempie. Typowe narzędzia i sprzęty nie wymagają ciśnienia wyższego niż 6 do 10 bar. Prawidłowo jest też zdecydować się na tego typu kompresor, który będzie mógł wytworzyć ciśnienie 20% wyższe od niezbędnego.

Najważniejsze w tym przypadku jest określenie konkretnych zapotrzebowań powietrza danego narzędzia, które będzie podłączone pod sprężarkę oraz kontrolowanie, czy efektywność ekonomiczna (widoczna) sprężarki jest w tym zakresie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*