W specjalizacji budowlanej często korzysta się z nieprzepuszczających wodę warstw bitumicznych

Współczesne budownictwo stawia na rozwiązania z wyższej półki technologicznej, żeby obiekty były w stanie służyć użytkownikom przez lata.
Masa bitumiczna jest znana w wielu sektorach już jakiś czas, chociaż na pewno zwykłemu Polakowi nic nie mówi ta nazwa.

masa bitumiczna

Autor: http://kingspanenviro.pl/
Źródło: http://kingspanenviro.pl/
przemysł - portret

Autor: Otwarte Klatki
Źródło: http://www.flickr.com
Z reguły masa stosowana jest w sektorze budowlanym, ale nie tylko tam, ponieważ posiada naprawdę wiele zalet. Najważniejszą jej cechą jest to, że tworzy niebywale szczelne warstwy, które nie przepuszczają wilgoci. Jest lepsza oraz prostsza w zastosowaniu niż folie lub papy. Masa jest dzisiaj wzbogacana wieloma substancjami, aby jeszcze bardziej ulepszyć jej parametry. Na przykład można kupić taką jej przeróbkę, do której dodawany jest syntetyczny kauczuk. Dzięki temu masa jest bardziej elastyczna. Z kolei dodanie przeróżnych substancji adhezyjnych zwiększa jej przyczepność i może być ona naniesiona choćby i na mokre podłoże, a i tak będzie perfekcyjnie się wiązać oraz pokrywać daną powierzchnię. W obecnych czasach masa bywa stosowana z reguły do pokrywania pionowych murów budynków, co chroni je przed wilgocią. Jest w stanie także niwelować niewielkie pęknięcia powłoki, na którą była naniesiona. Szczególnie polecana jest tym, którzy mają zamiar zastosować na swojej budowie papy termoizolacyjne. Wówczas masę używa się niczym podkład.

Renomę masy potwierdza to, że sporo jej odmian możemy zobaczyć na półkach w supermarketach budowlanych.

Jeśli zaciekawił Cię taki tekst, przeczytaj dodatkowe informacje w tym temacie. Najlepiej sprawdź sam wywóz śmieci łomianki, znajdziesz tu analogiczne informacje.

Ich ceny wahają się zależnie od dodatków. Musimy przyjrzeć się im z większym zainteresowaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*