Jakie mieszanki mogą być przesyłane przy pomocy rur?

Dostępna na rynku propozycja odnośnie armatury przemysłowej może obejmować elementy stosowane przy budowie instalacji z rur i węży, które są wykorzystywane do przesyłania gazowych, ciekłych albo stałych mieszanek nazywanych także jako media.

Lakier

Autor: soylentgreen23
Źródło: http://www.flickr.com/photos/soylentgreen23/313780890/
Są to różnego typu szybkozłącza, złącza, końcówki do węży, łączniki i adaptery. Stanowią one zakończenia i oprzyrządowanie kanałów ciśnieniowych stałych, czyli rurociągów albo elastycznych węży. Są one stosowane do łączenia składników instalacji. Armatura przemysłowa to także zawory przemysłowe, które otwierają i zamykają przypływ substancji, a także posiadają za zadanie sterowanie natężeniem przepływu. Opaski oraz tuleje zaciskowe mocują końcówki do węży. Odmienne typy wspomnianych obejm oraz uchwytów są stosowane również do montażu rur oraz węży do konstrukcji. Większość z tych części armatury przemysłowej pracuje pod wpływem ciśnienia oraz w bliskim kontakcie z danym medium. Elementy te podlegają obciążeniom cieplnym oraz mechanicznym, narażone są na zewnętrzne warunki eksploatacji instalacji i na korodowanie.
Części armatury przemysłowej produkowane są m.in. ze stali węglowej nierdzewnej, polipropylenu, mosiądzu i różnych surowców. Części te są wyposażone w przeróżne rodzaje uszczelnień. Możemy tutaj wyróżnić te ważniejsze z nich, a zatem klasyczne złącza wykorzystywane w fabrykach i przeładunkowe, np. camlock, tankwagen, IBC czy STORZ. Stosowane powszechnie we wszystkich branżach przemysłu złącze kołnierzowe oraz gwintowane złącza obrotowe, stosowane tam, w których występuje ruch obrotowy lub wahadłowy między poszczególnymi składnikami instalacji.

Szybkozłącza stosowane do szybkiego łączenia elementów instalacji wodnych, do form wtryskowych, pneumatyczne >> instalacje pneumatyczne czy do płynów. Armatura przemysłowa to także generalnie wszystkie te części, które są produkowane do pracy przy ciśnieniach do kilkudziesięciu bar.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*