Pomysł na mały ogród

Jeśli ogródek traktujemy jako miejsce stworzone do odpoczynku, natomiast czas przeznaczony na częstą pielęgnację ogródka wolimy przeznaczyć na odetchnięcie – poniżej parę wskazówek, jakie mogą nam to uprościć.

Trawnik w ogródku może być estetycznym, zielonym kobiercem, jednak jedynie pod warunkiem, iż regularnie się go pielęgnuje. Jeżeli nie możemy wyobrazić sobie naszego ogrodu bez dużych trawników, ich systematyczne natryskiwanie można sobie ułatwić stosując tzw. systemy natryskujące, natomiast koszenie trawnika zostawić automatycznym robotom . Jeżeli jednakże nie jesteśmy bardzo przywiązani do trawnika, można wybrać alternatywne wyjścia. W miejsce gazonu można wypełnić wybraną powierzchnię dla przykładu tłuczniem – nada to efekt nowoczesności, zaś jego utrzymanie nie będzie nastręczać większego wysiłku. Przed wysypaniem żwiru, powinniśmy okryć przestrzeń agrotkaniną, która powstrzyma przyrost zielska oraz poprawi ukorzenienie pokrytych nią roślin.

Nakłaniamy Cię do przeczytania kolejnego postu na zbliżony temat – tam odnajdziesz ważne wiadomości. Zatem idź do serwisu wywóz śmieci marki i ciesz się do woli.

Czasem opłaci się wynająć do pomocy przedsiębiorstwo urządzające ogrody, na przykład gdy pragniesz mieć w swym ogrodzie piękne schody kamienne Lubin jest miastem, w jakim bez żadnego problemu odnajdziesz tego typu specjalistów.

prąd

Autor: Rennett Stowe
Źródło: http://www.flickr.com
Serwis laptopów

Autor: Jacob Munk-Stander
Źródło: http://www.flickr.com
Mało odwiedzaną część ogródka przeznaczyć można na przecudowną, kwietną łąkę. Jej walorem jest to, iż nie wymaga dużo zachodu, a oprócz tego przydaje ogrodowi naturalnego wdzięku. W sklepach ogrodniczych możesz kupić gotowe mieszanki nasionek, które należy wysiać do spulchnionej ziemi.

Pośród roślinek jednorocznych, jakie na ogół wysadza się na tego rodzaju łąkach, znajdują się na przykład bławatek, rezedy, onętek, polny mak, maczek kalifornijski czy stokrotki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*